Auto kredyt samochodowy dla przedsiębiorcy – na działalność gospodarczą

Kredyty samochodowe oferowane obecnie przez znakomitą większość banków to opcja dostępna zarówno dla klientów indywidualnych, jak i dla osób prowadzących działalność gospodarczą. Przyglądając się wymaganiom, które banki stawiają firmom ciężko się oprzeć wrażeniu, iż przedsiębiorcy mają zdecydowanie większy kłopot z uzyskaniem autokredytu aniżeli osoby fizyczne. Wynika to chociażby z ilości dokumentów jakie muszą dostarczyć do banku.

W ich przypadku zdolność kredytowa musi zostać bardzo dokładnie udokumentowana. W pierwszej kolejności nieodzowne są zatem zaświadczenia z takich instytucji jak urząd skarbowy oraz zakład ubezpieczeń społecznych. Ich zadaniem jest potwierdzenie, że wnioskodawca nie zalega tutaj z żadnymi płatnościami. Jeżeli sposobem rozliczania się firmy jest księga przychodów i rozchodów, niezbędne jest dołączenie do wniosku jej kopii. Z innych dokumentów wymagane są również zaświadczenie o wpisie do ewidencji gospodarczej lub z KRS-u. do tego wszystkiego dochodzą jeszcze standardowe dokumenty dotyczące pojazdów – umowa kupna-sprzedaży, kserokopia dowodu rejestracyjnego etc. Banki ogromną wagę przywiązują także do tego jak długo firma działa na rynku.

Te z krótkim stażem nie mają szans na uzyskanie kredytu samochodowego. Dla nowych firm nie jest łatwo o kredyt samochodowy na działalność gospodarczą. Najczęściej minimalny próg wynosi co najmniej rok, ale są i takie banki, które nie udzielają żadnych kredytów firmom działającym krócej aniżeli dwa lata. Wielu przedsiębiorców ma poważne problemy ze spełnieniem wszystkich wymogów, co niekiedy komplikuje im wiele spraw.