Dla kogo walutowy kredyt na samochód?

Osoby noszące się z zamiarem zaciągnięcia kredytu samochodowego bardzo często biorą pod uwagę opcję walutową. Chociaż znakomita większość wspomnianych tutaj kredytów jest przyznawana w złotówkach, to niektórzy chcą spłacać raty w euro, dolarach lub frankach szwajcarskich (na chwilę obecną bardzo rzadko dostępnych). Z czym muszą się liczyć? Generalnie rzecz biorąc, taki kredyt samochodowy będzie tańszy z uwagi na niższe, bardziej atrakcyjne oprocentowanie. Z drugiej zaś strony koniecznie trzeba się przy tej okazji liczyć ze zmianami w zakresie kursów walut – te zaś nie zawsze działają na korzyść kredytobiorcy, więc kiedy idą w górę, raty automatycznie drożeją (niekiedy mocno).

Kolejna kwestia to wymagania stawiane przez bank – osoby ubiegające się o walutowe kredyty samochodowe muszą wykazać się większą zdolnością kredytową. Poza tym trzeba też w tym momencie wspomnieć o tym, że nie tylko z tego względu jest to opcja dostępna dla zamożniejszych ludzi. Spłacając kredyt walutowy, trzeba dysponować oszczędnościami.

O tym czy warto skorzystać z walutowego kredytu na zakup samochodu każdy musi zdecydować sam. Wszystko to zależne jest także od wartości kupowanego pojazdu.

Wartość pojazdu jest tym większa im jego stan techniczny jest lepszy. Dlatego dbajmy o stan techniczny naszego auta i serwisujmy je należycie u dobrego mechanika. Nasz mechanik w Szczecinie mieści się przy ul. Wernyhory i oferuje naprawdę przystępne ceny na – http://jazz.szczecin.pl/