Gry – projektowanie

Gry komputerowe są obecnie jedną z najlepszych gałęzi showbiznesu. Według wyników sprawozdań rynek gier w Japonii wyprzedził pod względem wartości produkcji taką dziedzinę jak elektronika użytkowa. Świadczy to o tym jak dużą rolę odgrywają gry w życiu ludzi.

gry
gry

 

W sumie, to nie ma się co dziwić, ten stan spowodowany jest z jednej strony poziomem techniki i ca za tym idzie komputerów domowych, a z drugiej strony wciąż rosnącą popularnością internetu. Dzięki połączeniu tych dwóch aspektów, gracze odkrywają nowe, niedostępne dotąd możliwości. Nowoczesne gry na laptop lub komórkę (Top-gry.com) sięgają w miejsca, w których fikcja łączy się z rzeczywistością. Wiele osób do tego stopnia angażuje się w gry, że zaczyna w nich prowadzić nowe, wirtualne życie.

Coraz częściej zdarza się, że najróżniejsze nierealne przedmioty w grach są kupowane za prawdziwe pieniądze w rzeczywistym świecie. Takie transakcje wcale nie są rzadkością. Niejednokrotnie czas jaki poświęcają na przebywanie w grze to kilka godzin dziennie. Ten stan cieszy producentów gier, którzy robią wszystko, aby projektować gry coraz bardziej wciągające i uzależniające. Zyski jakie dzięki temu osiągają powodują, że obecny kryzys finansowy ich nie dotyka.