Kredyty konsolidacyjne po budowie domu energooszczędnego

Budowa domu zawsze jest bardzo trudną i przemyślaną decyzją, która będzie rzutowała na najbliższe lata lub nawet do końca naszego życia. Niestety nie każdy potrafi wszystko odpowiedni zaplanować i skalkulować, tak aby rzeczywiście przewidzieć wszystkie wydatki i podjąć właściwą decyzję czy jest w stanie doprowadzić budowę do samego końca i zamieszkać w wymarzonym domu z ogródkiem. Najgorzej jest wtedy, gdy w trakcie budowy okazuje się, że brakuje funduszy i trzeba brać kolejne pożyczki lub kredyty w bankach lub od instytucji pozabankowych.

Budowa domu energooszczędnego na kredyt wcześniej czy później zawsze się opłaci

Czasem też są tacy, którym starcza na dom, ale potem gdzieś się zagubiają w obliczeniach i pożyczają pieniądze na coś co wcale nie jest niezbędne do tego żeby w spokoju zamieszkać w nowym domu energooszczędnym. Osoby, które za bardzo zapożyczą się w okresie budowy lub p jej ukończeniu bardzo często dochodzą potem do wniosku , że nie są w stanie spłacać tylu różnych rat w różnych bankach. Czymś co może im pomóc i zaoszczędzić ich pieniądze oraz czas są kredyty konsolidacyjne lub pożyczki pozabankowe bez sprawdzania w bik . To takie kredyty, które potrafią zawrzeć wszystkie nasze dotychczasowe raty w jednej i przez to płacić będziemy mniejszą jedną ratę niż suma wszystkich rat, które mamy. Konsolidacja kredytów jednak jest dostępna tylko dla tych, którzy nie mają zaległości i nie są w negatywny sposób powpisywani w BiK.

Własne Mieszkanie lub dom energooszczędny

Gdy w ciąży dobiłam do połowy drugiego trymestru i już byłam spokojniejsza o dziecko uświadomiłam sobie, że trzeba zrobić przeróbki w naszym mieszkaniu. Za kilka tygodni powinniśmy zrobić gruntowny remont, a ja bardzo lubię zmiany. Pokój dla dziecka musi być jak z bajki. Wzięliśmy się więc za projektowanie i remont pokoju dla dzieci.

W dłuższej perspektywie czasowej naprawdę opłaci się zainwestować kredyt w dom prefabrykowany

Od dawna staraliśmy się o dziecko dwa lata ale jakoś nigdy nie miałam konkretnego pomysłu na ten pokój bo chyba do końca nie wierzyłam, że się uda i że będziemy mieć w końcu dzieci. Muszę więc teraz na szybko poszperać w internecie i na różnych portalach jak się remontuje pokoje dla dzieci. Na pewno znajdą się jakieś rady i pomysły jak go urządzić. Dobrze, że mamy duże mieszkanie i nie musimy teraz go zmieniać. Wystarczy gruntowny remont i to jak najszybciej bo czuję, że później nie będę miała na to za wiele siły. W tej chwili nie mam dużego brzucha, jestem pełna energii i nakręcona do zmian. Nie mam jeszcze skompletowanej całej wyprawki, a co za tym idzie łóżeczka więc tylko pomalujemy ściany w pokoju, zrobimy sufit, oświetlenie i wymienimy podłogę. Ściany pomalujemy na kolor jasno zielony gdyż jest on moim ulubionym kolorem, a też pasuje dla chłopczyka jak i dziewczynki, ogólnie dla wszystkich dzieci. Gdy dowiem się jaka jest płeć dziecka poszukam w internecie modnych dodatków typu naklejki na ściany i obrazki. Resztą wyposażenia zajmiemy się więc później. Nasza sypialnia i kuchnia także wymaga gruntownych zmian.

Wszystkie ściany i podłogi w naszym domu energooszczędnym musimy odświeżyć. Jedynie łazienkę zrobiliśmy w zeszłym roku i to przez przypadek bo sąsiad z góry zalał nam ją i postanowiliśmy wtedy całą wyremontować. Przez ostatnie lata oboje byliśmy zaganiani, zapracowani i nie w głowie nam było dbanie o mieszkanie. Teraz gdy będziemy mieli dziecko myślę nawet, aby na naszym tarasie posadzić piękne kwiaty. Będę miała czas by o nie zadbać. Gdy wyremontujemy mieszkanie obiecuję sobie, że kwiaty pojawią się także w domu bo takowych u nas brak, wcześniej nie miałam czasu ani ochoty, aby ich doglądać i po prostu pousychały. Obiecuję sobie, że zajmę się wreszcie naszym mieszkaniem, teraz jest na to odpowiedni czas. Dziecku na pewno się spodoba gdy przyjdzie na świat.

Polecam jeszcze fajną stronę, na której można znaleźć opinie o firmach, które budują domy energooszczędne z prefabrykatów:

https://znam.szczecin.pl/uslugi-w-szczecinie/uslugi-remontowo-budowlane/domy-prefabrykowane-szczecin/