Kredyty na budowę i remonty

Często śnimy o naszym wymarzonym, pięknym domu na wsi pod lasem. Najlepiej jeszcze by było gdyby blisko było malownicze jezioro lub piekne rozlewisko rzeki nad którym można by łowić ryby lub wypoczywać. Niestety ostatnio jest problem bo coraz trudniej jest dostać kredyty na budowę domu lub na remonty naszego mieszkania.

Aktualnie mamy tak zwany kryzys i spowodowało to poważne zaostrzenie kryteriów jakie trzeba spełnić żeby można było ubiegać się o kredyty hipoteczne. O wiele łatwiej jest dzisiaj dostać jakieś nie do końca sprawdzone i bezpieczne kredyty pozabankowe bez bik.  Są co prawda inne sposoby na zdobycie dużej gotówki jednak czasem mogą to być propozycje nielegalne lub takie, które moga nas narazić na wielkie ryzyko. Nie polecam takich rozwiązań i jeśli już chcemy dostać gotówkę to starajmy się o nią tylko w dobrym banku i sprawdźmy czy jesteśmy w stanie ubiegać się tam o preferencyjne kredyty.

Zauważyłem, że u mnie na wsi gdzie mieszkam, coraz mniej domów ostatnio się buduje i na pewno jest ich mniej niż jeszcze dwa lata temu. Przyczyną tego muszą być za pewne te trudne do uzyskania kredyty i dopóki nie minie kryzys i wszystko nie wróci do normy to nic nie wskazuje na poprawę koniungtury budowlanej w naszym kraju. Ja sam mam aktualnie dwa kredyty i chętnie bym je przeniósł do innego banku jednak juz widzę, że przez ten cały kryzys nie będzie to takie łatwe. Bank zażądał ode mnie chorą ilość dodatkowych dokumentów i to takich, których jeszcze dwa lata temu nie żądał żaden inny bank.