Kredyty typu social lending

Myślę, że wśród osób pełnoletnich nie znajdziemy takich, które to nie chciałyby mieć swojego własnego mieszkania. Bez wątpienia jest to zdecydowanie większy komfort, aniżeli mieszkanie z rodzicami.

Szczególnie w przypadkach, w których poznajemy miłość swojego życia. Wobec tego całkiem spora część tego grona osób decyduje się na kredyt hipoteczny zaciągnięty w banku. Tutaj raczej nie przydadzą się nam popularne kredyty social lending (Gold-factory.net) bo kupno mieszkania to decyzja praktycznie na całe życie. Niestety jednak zobowiązanie to będzie towarzyszyło nam przez bardzo długi okres. Mieszkanie w większym mieście to koszt kilkudziesięciu czy też nawet kilkuset tysięcy złotych. Spłacane raty też muszą być w granicach zdrowego rozsądku, gdyż niewiele osób stać przecież na spłaty w wysokości kilku tysięcy miesięcznie.

W takiej sytuacji wraz ze zmniejszeniem deklarowanej miesięcznej spłaty wydłuży się również okres kredytowania. Często zdarza się tak, że kredyt mieszkaniowy wiąże ze sobą zdecydowanie lepiej dwie osoby, aniżeli uczucie pomiędzy nimi. A teraz już na serio – pewne jednak jest, że taki kredyt powinniśmy naprawdę dobrze przemyśleć. Nie jest to kilkaset złotych, które spłacimy w kilku ratach. Poza tym podczas wyboru banku powinniśmy naprawdę uważać. W tej sytuacji ułamki procenta mogą znaczyć naprawdę wiele.