Najpopularniejsze rodzaje rolet okiennych – Roletko.pl

Rolety stanowią doskonała i niezwykle popularną alternatywę dla tradycyjnego zestawu składającego się z firan i zasłon. Rynek oferuje ogromne możliwości wyboru w tym zakresie, niemniej jednak decyzję o tym, w jaki sposób zostaną ozdobione okna należy podjąć już na etapie projektowania wnętrza. Warto wówczas zdecydować się na jeden z rodzajów rolet.

Jeśli chcesz mieć naprawdę modne i zawsze nowoczesne rolety na swoich oknach to zamów fajne i wygodne plisy na wymiar

Różnorodna oferta

Rolety, podobnie jaj firanki i zasłony, spełniają dwojaką funkcję – praktyczną i estetyczną. Z jednej strony chronią pomieszczenia przed nadmierną ilością światła słonecznego i spojrzeniami z zewnątrz, z drugiej zaś stanowią idealne dopełnienie całej aranżacji. Dlatego też ich wybór trzeba sobie bardzo dokładnie przemyśleć. Spośród wielu dostępnych na rynku rodzajów rolet należy wymienić m. in. modele zwijane (określane również mianem ekranowych), rzymskie, plisowane, austriackie oraz rolety typu dzień-noc. Są one wykonywane z różnych rodzajów materiałów, np. z surowców naturalnych (bambus, rattan itp.), tekstyliów, papieru czy z folii refleksyjnej.

Jeśli chodzi o rolety okienne typu plisy to może nie należą one do najtańszych jednak nie wymyślono chyba bardziej wygodnych i modnych osłon na okna

Krótka charakterystyka

Warto poświęcić w tym miejscu kilka słów poszczególnym rodzajom rolet. Modele zwijane są dostępne w następujących wariantach – niezabudowane, zabudowane, wiszące i kasetowe. Odznaczają się bardzo wysokim stopniem funkcjonalności, gdyż można je zamontować de facto w każdym pomieszczeniu. Spotykane są nie tylko w mieszkaniach, ale też i w obiektach publicznej użyteczności. Rolety rzymskie natomiast odznaczają się prostym mechanizmem działania i ozdobnymi drapowaniami. Cechą charakterystyczną modeli plisowanych jest natomiast – jak sama nazwa wskazuje – obecność plis. Przypominają one harmonijki, występują w wersji wolnowiszącej lub montowanej na prowadnicach, mogą być jedno- lub dwufunkcyjne. I na zakończenie pozostają rolety typu dzień-noc. Jest to rodzaj podwójnych, tekstylnych rolet, które są powszechnie nazywane zebrami. Określenie te nie jest dziełem przypadku – rolety składają się z pasów materiału ułożonych w określonych odstępach. Przywodzą na myśl żaluzje – kiedy pasy nachodzą na siebie, tworzą się szpary, przez które wpada światło.

Jeśli chcesz dobrać do swoich okien naprawdę wygodne i nowoczesne rolety to od razu zdecyduj się na plisy. To mega wygodne i fajne dla oka zasłony okienne, które można regulować zarówno od góry jak i od dołu. Plisy na oknach sa bardzo kolorowe i co najważniejsze bardzo trwałe. Zerknij na poniższa stronę na której znajdziesz największy w Polsce wybór rolet plisowanych:

Profirolety.pl