Najrózniejsze pożyczki gotówkowe

Nie ma co się łudzić, nigdy nie będzie w naszym kraju dobrze. To znaczy teoretycznie żyje nam się lepiej, spada bezrobocie i poprawia się standard życia, ale tak naprawdę na wszystko brakuje nam pieniędzy, a wiele osób żyje od kredytu do kredytu i zaciąga najróżniejsze pożyczki gotówkowe. Oczywiście po części jest to związane z tym, że apetyt rośnie w miarę jedzenia. Im więcej zarabiamy, tym więcej wydajemy i mamy więcej potrzeb a mniej rzeczy nas cieszy i nam wystarcza. Nie satysfakcjonuje już pięcioletni samochód czy działka za miastem, trzeba zmienić pojazd na nowszy model i kupić sobie drewniany domek nad popularnym kurortem, dla przykładu.

Kiedyś w jakimś polskim filmie bezdomny bohater, grany przez Macieja Stuhra, powiedział, że bogaci ludzie muszą być bardzo nieszczęśliwi, bo nic ich nie cieszy. Wyrzucają na śmietnik dobre i przydatne przedmioty, jak np. garnek, który on znalazł. On, pomimo braku pieniędzy, czuł się szczęśliwy, bo potrafił się cieszyć małymi rzeczami, jak ów znaleziony na wysypisku garnek.
I może rzeczywiście tak jest. Potrzebujemy coraz więcej rzeczy w życiu, więc zaciągami najróżniejsze kredyty i pożyczki gotówkowe bez sprawdzania baz bik i krd.

Wiadomo, mieszkanie to akurat priorytet, nowy samochód też. Ale kredyty na komputery dla każdego członka rodziny, na uroczystość chrzcin dziecka czy przyjęcie komunijne to już chyba lekka przesada. Przecież ważne jest, aby cieszyć się z tego, co się ma, a nie żeby co chwila zaciągać kredyty i pożyczki tylko po to, aby pokazać się znajomym.
Niektórzy jednak tak nie uważają i żyją od pożyczki do pożyczki.