Pożyczki pozabankowe bez zaświadczeń nie muszą być drogie

Pieniądze zazwyczaj pożyczamy w sytuacjach awaryjnych czy też kiedy nadarza nam się wyjątkowa okazja. Oczywiście do banku zwracamy się, kiedy chodzi nam o inwestycje, kredyty mieszkaniowe, bo wiąże się to z ogromnymi kwotami pieniędzy.

Jednakże kiedy w grę wchodzą znacznie mniejsze kwoty pieniędzy, niższe zobowiązania to spokojniej podchodzimy do możliwości zapożyczania się w instytucjach innych aniżeli banki. Dlatego też w tak wielu miejscach dostępne są pożyczki pozabankowe. Po prostu jest na nie zapotrzebowanie. Być może również z uwagi na fakt, że banki zaostrzyły dziś swoje kryteria przyznawania pożyczek, nawet tych niewielkich, dlatego też trudno być wiarygodnym pożyczkodawcą. Pożyczki pozabankowe bez żadnych zaświadczeń nie muszą być wcale droższe od tych bankowych, chociaż oczywiście chwilówki są zdecydowanie szybsze, wówczas z pewnością chodzi nam bardziej o czas, bowiem w przypadku szybkich pożyczek pieniądze są na naszym koncie nawet tego samego dnia.

Banki tymczasem pożyczek udzielają powoli, nie spieszą się i na nic się zdają prośby. Dlatego też coraz więcej osób mimo tego, że ma dobrą historię kredytową, mogłoby udać się po pożyczkę do banku to i tak korzysta z pożyczek pozabankowych. Co więcej często zapożycza się za pośrednictwem Internetu. Transakcje dokonywane online są rejestrowane, jeśli skorzystamy z tak zwanych serwisów pośredniczących w pożyczkach społecznościowych, które to udzielane są przez osoby prywatne. Pożyczki pozabankowe mają bowiem wiele odsłon, nad którymi zazwyczaj się nie zastanawiamy.