Szybki download mp3

Pobieranie i szybki download muzyki mp3 z internetu już dawno weszło w nasz zwyczaj. Nie ma co się dziwić, albumy polskich i zagranicznych wykonawców są drogie w porównaniu do naszych zarobków i nie każdego stać na oryginalne płyty kompaktowe. Właśnie dlatego mało kto ma opory przed pobieraniem muzyki. Jest to szczególnie popularne wśród młodych ludzi, którzy nie mają własnego źródła utrzymania i mogą liczyć jedynie na pieniądze od rodziców. Ale kiedy ma się do wyboru kino ze znajomymi, nowe ubrania czy album z muzyką, wiadomo, że na to ostatnie nie przeznaczy się swoich skromnych funduszy, ponieważ można mieć muzykę mp3 za darmo z sieci.
Obecnie pobieranie muzyki jest tak popularne, że pliki muzyczne można pobierać w kilku formatach, a mianowicie w : WMA, WAV, Midi, OGG, AAC, MP4 oraz w najbardziej popularnym, czyli  MP3 (MPEG-1 Audio Layer 3). To właśnie dzięki plikom muzycznym mp3  muzyka rozprzestrzeniła się po całej sieci.
Muzyka w formatach mp3 (ale w pozostałych funkcjonuje to podobnie) bazuje na niezwykłej zdolności do kompresowania plików dźwiękowych, bez żadnego uszczerbku dla ich jakości, lub w stopniu niedostrzegalnym.
Oczywiście pobieranie muzyki mp3 z internetu nie zawsze jest legalne. Chociaż niektórzy wykonawcy na swoich oficjalnych stronach co jakiś czas zamieszczają pojedyncze pliki mp3, które można pobrać za darmo. Jeżeli nam się spodoba próbka, możemy potem kupić oryginalną płytkę i wszyscy są zadowoleni.
Także niektóre portale muzyczne oferują pobieranie muzyk i szybki (Lagownia.pl) download plików w formacie mp3 i z ich stron za darmo. I to jest wówczas działanie legalne.