Ubieganie się o pożyczkę

Bank? Nie – dziękuję! Każdy, kto chociaż raz ubiegał się o kredyt w banku wie doskonale z jak ogromnym stresem się to wiąże. Składając wniosek, nigdy bowiem nie mamy pewności, że zostanie on zaakceptowany. Zwykłemu człowiekowi ciężko się jest połapać w kryteriach przyjmowanych przez banki przy rozpatrywaniu podań o pożyczenie pieniędzy. Wystarczy, że nasza finansowa historia w Biurze Informacji Kredytowej jest nieco nadszarpnięta, by bank miał wątpliwości co do tego czy udzielić nam wsparcia, czy też niekoniecznie.

A przecież noty w BIK to nie jedyny element wpływający na ocenę zdolności kredytowej. O im większą kwotę wnioskujemy, tym dłużej trwają wszelakie procedury – w przypadku chociażby kredytów hipotecznych na decyzję trzeba czekać zwykle około miesiąca. Nic więc zatem dziwnego, że coraz więcej osób w ogóle nawet nie bierze pod uwagę takiej opcji jak kredyt, a zamiast tego wybiera pożyczkę pozabankową. W tym przypadku prawdopodobieństwo odrzucenia wniosku jest minimalne – takie sytuacje zdarzają się naprawdę sporadycznie, firma musi mieć bardzo poważny ku temu powód.

polecamy także inne dostępne na naszych stronach materiały opisujące sposób na przykład na zdobycie pożyczki chwilówki bez żadnych zaświadczeń i to bez wychodzenia z własnego domu.

Pożyczkę pozabankową można wydać zgodnie z własnym uznaniem – wierzyciel nie wymaga podawania informacji na jakie cele zostaną przeznaczone pożyczone klientowi środki. Można w ten sposób zaspokoić zarówno doraźne, bieżące potrzeby, jak i zrealizować przedsięwzięcia wymagające większych nakładów finansowych. wyboru firmy pożyczkowej należy dokonywać z rozwagą. Na rynki jest mnóstwo ofert, trzeba je zatem poddać analizom i porównaniom, by wybrać tę najlepszą.

Poczytaj więcej: