Wakacje

Kto nie ma jeszcze pomysłu na wakacje, powinien już się rozglądać za ofertą i powoli rezerwować terminy, bo później może się okazać, że nie ma już miejsc na upragniony wyjazd.

Jeżeli mamy dziecko, to lepiej z nim porozmawiać i zapytać, jak chciałoby spędzić wymarzone wakacje zagraniczne na kredyt. Bo co będzie, gdy wyślemy pociechę na 3-tygodniowy obóz językowy do Londynu, skoro chciałaby przeznaczyć ten czas na naukę surfingu? Nie powinniśmy zatem patrzeć wyłącznie na to, co nam się wydaję, że będzie dla dziecka najlepsze, lecz posłuchajmy też, co ona ma w tej kwestii do powiedzenia. W końcu prawie cały rok czeka na ten jedyny w roku czas, gdy jest prawie zawsze ciepło i nie trzeba rano wstawać do szkoły.

Zatem porozmawiajmy z dzieckiem, może zamiast szkolić się w jakiejś dyscyplinie chciałoby wyjechać gdzieś ze znajomymi. W końcu kontakt z rówieśnikami też jest bardzo ważny a wakacje to nie tylko same wyjazdy, to też nowe znajomosci i przygody z przyjaciółmi, które pamięta  się i wspomina przez całe życie.

A że wakacje trwają ponad dwa miesiące, znajdziemy tez trochę czasu, aby dostosować dziecko do własnych planów. 😉

Gdy rzeczywiście nie mamy pomysłu, a latorośl nie wie co ze soba zrobić- wyślijmy je do babci. To zawsze jest rozwiązanie. I nieważne czy babcia mieszka w domku w górach, w bloku nad morzem, na wsi czy w mieście. Sam fakt, że się do niej jedzie jest radościa dla dziecka- bo to inne otoczenie a dziadkowie zrobia wszystko, aby umilić ukochanemu wnusiowi czy słodkiej wnusi czas. No i dziecko pozna nowych kolegów, pod jednym warunkiem, że dziadkowie nie mieszkają na odludziu :).