Wszystkie banki w Warszawie

Czy ktoś kiedyś zastanawiał się ile banków jest w naszej stolicy? Zarówno jeśli chodzi o główne siedziby banków jak i wszystkie możliwe oddziały i placówki. Ostatnie lata to prawdziwy wysyp banków w polskich miastach i można od razu domyślać się, że prym wiedzie tutaj Warszawa i , że tam właśnie najwięcej banków ma swoje siedziby oraz oddziały. Praktycznie na każdym kroku w centrum można natknąć się na jakiś bank. Witryny na których kiedyś były jakieś reklamy produktów sklepowych lub usługowych dzisiaj zachęcają nas do otwierania konta, zakładania lokat lub brania kredytów w jakimś banku.

Rzeczywiście rozwój bankowości w Polsce jest naprawdę widoczny i świadczą o tym nie tylko Warszawa banki, ale także nowo powstające placówki bankowe we wszystkich miastach i miasteczkach w naszym kraju. Już nawet nie wystarcza bankom opanowanie głównych arterii miejskich gdzie jest ich najwięcej, ale coraz częściej można skorzystać z usług bankowych w takich miejscach jak centra handlowe czy hipermarkety. Nie do końca jestem przekonany czy takie miejsca są dobre na zawieranie transakcji bankowych, ale skoro otwierają się nowe placówki w hipermarketach to znaczy, że ktoś zbadał jakie tam są możliwości popytu i zdecydował się na otworzenie oddziału.

Banki nie tylko w Warszawie aktualnie przeżywają swój rozkwit. Prawie każde miasteczko, nawet takie nie duże, w Polsce ma już naprawdę sporą ilość banków i widać, że to jeszcze nie koniec bo ciągle powstają zarówno nowe placówki jak i zupełnie świeże dopiero co założone banki.