Zakładajmy lokaty bez podatku

Nawet najlepiej zarabiający biznesmeni czasem zastanawiają się co zrobić z wolną gotówką i gdzie ją bezpiecznie trzymać. Zawsze można dalej mieć pieniądze na koncie w banku, ale przeciez tam oprocentowanie jest tak niewielkie, że nie pokrywa nawet kosztów inflacji.

Jednym z ciekawych rozwiązań są dobre i bezpieczne lokaty w zaufanym banku. Jednak tutaj też jest pewien nieprzyjemny haczyk ponieważ wszystkie zyski z takich lokat obłożone są podatkiem dla naszego państwa. Pozostaje poszukać takich produktów i rozwiązań jak lokaty bez płacenia podatku belki (Lokatka.pl). Oczywiście nikt nie namawia do jakiś nielegalnych opcji i oszukiwania urzędu skarbowego. Chodzi o najnowsze oferty banków, które policzyły,że są w stanie zaoferować lokaty , które codziennie się odnawiają i taki codzienny zysk jest niższy niż minimalna suma zarobku na lokacie od której trzeba zapłacić podatek.

Taka suma zostaje każdego dnia dopisywana do naszego salda i nastepnego dnia odsetki doliczane są już do tej powiększonej sumy. Dzieki temu nawet lokata jednodniowa z niższym oprocentowaniem potrafi dla nas zarobić więcej niż tradycyjna lokata terminowa , która w dodatku jest opodatkowana przez ministerstwo finansów. Jak widać, kolejny raz okazuje się, że wszystkie ustawy i rozporządzenia są po to żeby je w świetle prawa omijać.